Retriiverid ja spanjelid

Retriiverid ja spanjelid

Eelmine
Järgmine

Retriiverite ja spanjelite ülesanne on otsida saak üles ja tuua peremehele. See teeb neist koertest suurepärased abilised väikeuluki-, linnu- ja veelinnujahil. Samuti saab neid kasutada verejäljekoertena.

Selle rühma koeri iseloomustab hea koostöövalmidus peremehega. Praegu peetakse paljusid selle rühma koeri perekoertena, mistõttu on kannatanud nende tööinstinktid.

Neil tõugudel on väga hea ninatöö, nad on väga hästi koolitatavad ja neil on suur soov töötada koos peremehega, seetõttu kasutatakse neid ka pimedate juhtkoertena, päästekoertena, piirivalves narkokoertena.

Kuldne retriiver

Kuldne retriiver toob jahimehele kätte lastud linnu, jänese või muu väikese saaklooma. Ta on suurepärane perekoer, väga sõbralik ja heatahtlik, tal on suur töötahe. Ta soovib olla peremehele meele järele, mis teeb tema dresseerimise võrdlemisi lihtsaks. Ta on meelsasti nõus end pingutama, et teenida ära kiitus või maius.

Üldmuljelt proportsionaalne, aktiivne. Liikumine on jõuline, sujuv, paralleelne.

Turjakõrgus isastel 56–61 cm, emastel 51–56 cm. Karvkate on sile või lainjas. Aluskarv on tihe, vett hülgav, mistõttu talub kuldne retriiver hästi ka külma.

Värvuselt ükskõik milline kulla- või koorevärv. Lubatud on mõned valged karvad rinnaosas. Välimuse korrastamiseks ja proportsioonide rõhutamiseks koera trimmitakse.

Retriiveritel on enamasti suur söögiisu. Tuleb vältida ületoitmist.

 

 


 

Vene spanjel

Foto: Zane Cesina

Peamiselt kasutatakse Vene spanjelit linnujahil. Tema ülesanne on lind üles leida ja lendu ajada, lastud lind aga jahimehele kätte tuua (aporteerida). Erinevalt teistest linnukoertest Vene spanjel linnu ette seisma ei jää. Eriti hästi sobib pardijahiks. Tüüpiline liikumisviis otsimisel on kerge galopp.

Teda on võimalik õpetada jälitama haavatud ulukit verejälgi mööda. Otsingul on ta energiline ja visa.

Vene spanjel on pikakarvaline, madalat kasvu, tugevkuiva kehaehitusega koer. Turjakõrgus on isastel 38–44 cm, emastel 36–42 cm. Karvkate on vetthülgav ja mõõdukalt liibuv. Veidi pikem ilukarv katab kõhualust, kõrvaotsi ja käppi. Värvus võib olla ühe-, kahe- või kolmevärviline.

Iseloomult on koer tasakaalukas, sõbralik, liikuv, kergesti koolitatav.

Vene jahispanjel on hea isuga, mistõttu tuleb vältida ületoitmist.

 

 

 

Eelmine
Järgmine
Minu märkmed

Lisa uus märge